Martā aukstajās un sniegotajās dienās Ogres Centra pamatskolas delegācija, kuras sastāvā bija trīs skolotājas/ Līga Bužere, Gunta Jakobsone un Jolanta Bardovska/ un četri skolēni /Sofija Rudzīte, Madara Pētersone, Raivo Karlsons un Toms Barlo/, kuri bija sevi pierādījuši kā labākie pēc visiem atlases konkursa kritērijiem, devās Erasmus + projekta “Teen thinkers” ceturtajā mobilitāšu braucienā uz Rumāniju, Krajovu (Craiova) Scoala Gimnaziala Mihai Viteazul, kur mūs sagaidīja ļoti krāšņi ar rumāņu tradicionālo sālsmaizi.
Brauciena laikā tika nodrošināta skolēnu pavadīšana, dalība daudzveidīgās radošajās darbnīcās un projekta sanāksmēs, tika prezentēta valsts, pilsēta un skola, iepazītas digitālo rīku pielietojuma iespējas mācību procesa pilnveidē.
Brauciena mobilitātes bija vērstas uz jauniešu savstarpējo iepazīšanos, valodas apguvi, radošuma izpausmi, sadarbošanos. Mūsu skolēni Sofija, Madara , Raivo un Toms visu projekta dalības laiku dzīvoja viesģimenēs, kuras sniedza visu iespējamo, lai bērni justos kā mājās, kas tā arī bija.
Daudz laika pavadījām draugu skolā, kur visu nedēļu noritēja projekta darbs, kas tika saistīts ar pavasara darbiem - puķu stādīšanu, ravēšanu, augu sēšanu utml.
Ekskursijās iepazinām pilsētas ikdienu, kultūru, apmeklējām pilsētas Botānisko dārzu. Apmeklējām arī Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti. Milzīgas emocijas uz mums atstāja “PALACE of PARLIAMENT “- parlamenta ēka, kurā veicot visas formalitātes, devāmies gida pavadībā baudīt greznās pils zāles. Grīdas klātas ar Rumānijā darinātiem vilnas/kokvilnas paklājiem. Telpu apdarē pamatā izmantots marmors, ozolkoks un kristāls. Dienas gaitā ekskursija pa galvaspilsētu, Brīvdabas muzeju, kurš pārsteidza ar dažādu gadsimtu ēkām no dažādiem Rumānijas reģioniem. Tas bija interesanti!
Saulainajā un +19 grādu siltajā 8.marta rītā tika suminātas visas kolēģes un meitenes svētkos un dienas gaitā apmeklējām Krajovas muzejus, kā arī atgriežoties skolā, turpinājām iepazīties ar Rumānijas izglītības sistēmu un skolu, kura uzņēma projekta dalībvalstu skolotājus un skolēnus. Tas bija interesanti gan skolotājiem, gan skolēniem.
Laiks šajā nedēļā paskrēja vēja spārniem. Tik daudz redzēts, dzirdēts un uzzināts. Tik jauki un sirsnīgi cilvēki satikti, tik daudz saules un siltuma baudīts, ka uz sniegoto un auksto Latviju pat īsti nenesās prāts.
Mūsu skolēni ieguva jaunus draugu ģimenes, draugus, kur ikdienā bija kopā ar viņiem. Šķiršanās brīdī ikkatram noritēja prieka un pateicības asara par kopā pavadīto laiku.
Projekta uzdevums iepazīt un pieņemt atšķirīgo šajā mobilitātē ir noteikti izpildīts, jo ikviens no skolēniem saprata, ka bērniem dažādās valstīs ir svarīgas vienotas vērtības, kā arī svešvalodas apguves nozīmi, kas ir “atslēga” uz internacionālu saskarsmi, nākotnes mērķiem.
Projekta noslēgumā katrs projekta dalībnieks saņēma projekta sanāksmes un Eiropas mobilitātes sertifikātus.